Güncel Haberler

Barış Yarkadaş ve Hacı Yakışıklı arasında sinirler canlı yayında gerildi: Senin amacın siyasi

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Hatay Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Can Atalay hakkında insan hakları ihlali kararı veren Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu karar kamuoyunda büyük tartışma yarattı.

TV100’de yayınlanan Taksim Meydanı programında gazeteci Barış Yarkadaş ile gazeteci Hacı Yakışıklı da konuyla ilgili hararetli bir tartışma yaşadı.

“AYM EN YÜKSEK NOKTADIR”

Anayasa Mahkemesi’nin Yargıtay ile aynı seviyede olmadığını, Anayasa Mahkemesi’nin en üst nokta olduğunu belirten Yarkadaş, şunları kaydetti: “Yargıtay ile Anayasa Mahkemesi’ni aynı kefeye koymayın. Aynı değiller. Normlar hiyerarşisinde aynı yerdesiniz. Anayasa Mahkemesi en üst noktadır. Bu Anayasa Mahkemesine yetki vermek için sokağa çıkıyorsunuz.” “2010’da dolaştınız. Sınırsız yetki vermek için. 2010’da hayır dedim. Anayasa Mahkemesi HDP’nin üstü olmasaydı nasıl engeli kaldırabilirdi? Enis Berberoğlu’nu neden serbest bıraktılar? Bu olay bir anlamda görev gaspıdır. Anayasa Mahkemesi’nin.” dedi.

“YÜKSEK MAHKEME gasp görevi görüyor”

Yarkadaş ayrıca şunları söyledi: “Can Atalay Gezi tutuklusu olduğu ve hükümetin Gezi travması yaşadığı için Yargıtay şu anda onun görevlerini gasp ediyor. Anayasa Mahkemesi’nin yetkisine giriyor. İnanamıyorum. Yargıtay toplanacak” Anayasa Mahkemesi üyelerini yargılayacak mı? Anayasa diyor ki, bu üyelerin yargılanabilmesi için bile Anayasa’ya göre “Mahkemenin 9 üyesinin soruşturma kararı vermesi gerekiyor. Kendileri mi yargılayacaklar?” dedi.

“AMACINIZ SİYASİ”

Gazeteci Hacı Yakışıklı, Barış Yarkadaş’ın bu açıklamalarının ardından ne Anayasa Mahkemesi’nin Yargıtay’a, ne de Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi’ne üstün olduğunu belirterek Yarkadaş’a şunları söyledi: “Siz hukuku katlediyorsunuz. Anayasa Mahkemesi “Birbirlerinden üstün değiller. Sayın Barış, HDP’ye ilişkin 50 sayfalık kararı okudunuz mu? Okudum. Amacınız siyasidir.” dedi.

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İzlanda'da sismik aktivite!  Birçok yolda çatlaklar oluştuİzlanda’da sismik aktivite! Birçok yolda çatlaklar oluştu
Kayseri'de kadın cinayeti!  Kafası ezilerek öldürüldüKayseri’de kadın cinayeti! Kafası ezilerek öldürüldü
Ünlü imam Mekke'de gözaltına alındığını duyurdu!  Ayaklarından kelepçelendiÜnlü imam Mekke’de gözaltına alındığını duyurdu! Ayaklarından kelepçelendi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking