Güncel Haberler

Eski hakemler Galatasaray – Fenerbahçe maçını değerlendirdi: Djiku’nun gördüğü kırmızı kart doğru mu? – Son Dakika Spor Haberleri

Büyük heyecana sahne olan ve F.Bahçe'nin deplasmanda Galatasaray'ı 1-0 mağlup ettiği karşılaşmanın tartışmalı pozisyonları beIN Sports ekranlarında yayınlanan Trio programında tartışıldı.

Eski hakemler Deniz Çoban, Bahattin Duran ve Bülent Yıldırım da büyük tartışmalara yol açan Djiku'nun kırmızı kartı hakkında konuştu.

Eski hakemlerin yorumları şöyle:

Djiku, Osayi ve Barış'ın sarı kartları doğru mu?

Bahattin Duran: Djiku'nun hamlesi şüphesiz açık bir sarı karttır. Hakem, Barış Alper Yılmaz ve Osayi Samuel'in olayı kendi başlarına hallettiğini görmedi. Pozisyonun devamını görmediği için iki futbolcuya sarı kart gösterdi.

Deniz Çobanı: Kartın çok hızlı çıkması çok iyi. Barış Alper Yılmaz ve Osayi Samuel'in konuyu sonradan çözme kararı onları kurtarmaz. Karta ihtiyaçları varsa alıyorlar.

Bülent Yıldırım: Djiku ilk denemesinde başarısız oldu. İkinci kez yüz yüze yapılan bu hareket sarı karttır. Savunmada yaşanan çatışmada teknik direktör yanlış çifti seçerek Barış Alper Yılmaz ve Osayi Samuel'e sarı kart gösterdi.

Djiku'nun kırmızı kartı doğru mu?

Bahattin Duran: Djiku'nun aldığı ikinci sarı kart hatalıydı. Bu pozisyon ilk sarı kart olsaydı o da yanlış olurdu. Burada faul tartışılıyor. Burada baskı yok, Torreira tam faul yapıyor. Atmaya devam ederken hakeme döner ve bir kart işareti yapar. Bu umut verici bir saldırı değil. Bu pozisyon kesinlikle sarı kart değil.

Deniz Çobanı: Bence burada bir faul yok. İkinci sarı karta da katılmıyorum. Nitekim 21. dakikada Arda Kardeşler'den kritik bir hata geldi.

Bülent Yıldırım: Hakem için şanssız bir kart. Bu bir taktik faul değil, ümit verici bir saldırı değil. Bu sadece bir faul. Djiku'nun ayağı yerde. Burada ne sağ ayakla ne de sol ayakla temas yoktur. Sarı kart hiç gelmiyor, yanlış bir yorumdu.

Mert Hakan – Arda kardeşlerin diyalogu

Bahattin Duran: O parmağı sallayıp vücuduna dokunsan Mert Hakan bunu gördü ve hakemin yanına gitti. Burayı pek iyi idare edemedi.

Deniz Çobanı: Mert Hakan Yandaş'ın burada kart alması gerekirdi.

Bülent Yıldırım: Oyun alanında spekülatif bir diyalog varsa, her zaman spekülasyona açıktır. Hakem bu diyaloğu doğru bir şekilde ele alamadı. Ayrılırken bu durumu konuk takımın menajerine şikayet etti. Bu pozisyonun kazananı hakem değil Mert Hakan Yandaş oldu. Ya bu diyaloga hiç girmeyeceksiniz ya da kartı göstereceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş