Güncel Haberler

Serinlemek isterken sağlığınızdan olabilirsiniz! Uzmanından denize gireceklere uyarı

Trabzon'da 32'si aktif, 5'i yüzme alanı olmak üzere toplam 37 yüzme alanı bulunmaktadır. İl Yüzme Suyu Komisyonu'nun bu yıl yüzme alanlarından 106 adet yüzme suyu analizi yaptığını ve 15 günde bir numune alınıp analiz edildiğini bilgilerinize sunarız.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, kirli yerlerde yüzenlerde ishal oluşabileceğinin altını çizerek, şunları söyledi: “15 Haziran-15 Eylül tarihleri ​​arasında 300'ün üzerinde test aldık. İlimizde İl Yüzme Suyu Komisyonunca belirlenen 32'si aktif, 5'i aday yüzme alanı olmak üzere toplam 37 yüzme alanımız bulunmaktadır. Plaj sezonu boyunca 15 günde bir ilgili izleme noktalarımızdan numuneler alınarak analizleri yapılmaktadır. Analiz sonuçları Bakanlığımız ve yönetimimizin kamuya açık internet sitesinde yayınlanmaktadır. “2023 yüzme sezonunda 312 deniz suyu örneği analiz edildi ve şu ana kadar 2024 yılında 106 yüzme suyu örneği alındı” dedi.

AW234078_02

Ölçümlerin 15 Haziran'dan bu yana yapıldığını kaydeden Usta, şöyle konuştu: “Bu yıl 15 Haziran'dan bu yana 106 ölçüm yaptık. Diğer aylarda 15’er günlük periyotlarla ölçümlerimize devam edeceğiz. Özellikle yıkanmaya uygun olmayan yerlerde belediyelerin yıkanmaması yönünde yaptığı uyarılara rağmen bazen istenmeyen ishal vakaları yaşanabiliyor. Bu sayıların artması ya da belirli bir rakamın üzerine çıkması durumunda hemen tedbirli oluyoruz ve o bölgede insanların denizde, havuzda yıkandığı her yerde ekstra önlem almaya çalışıyoruz. Bazen uyarılar dikkate alınmıyor. Bazen uygun görülmeyen, belediyelerin tabela koymadığı yerlerde de vatandaşlarımız denize girebiliyor. O zaman sorunlarla karşılaşabiliriz. “Su yollarına da rastlayabiliriz” dedi (İHA)

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bir Seçil Erzan vakası daha: Dolandırılanlar arasında Karşıyaka Spor Kulübü yöneticileri de varBir Seçil Erzan vakası daha: Dolandırılanlar arasında Karşıyaka Spor Kulübü yöneticileri de var
Araç iş yerinde kaza yaptı!  Felaketin eşiğindeydikAraç iş yerinde kaza yaptı! Felaketin eşiğindeydik
Ayşe Ateş o mesajlara isyan etti! Ayşe Ateş o mesajlara isyan etti! “Yeter, yeter! Sabahtan beri ağlıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş