Güncel Haberler

“Türk bayrağının yakılması kabul edilemez” CHP’den 10 maddelik açıklama! Sert tepki geldi

CHP'nin son olaylara ilişkin açıklaması Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel tarafından paylaşıldı. Sosyal medyada paylaşılan Uzgel'in açıklamasında 10 madde yer aldı.

“HÜKÜMET TÜRKİYE'Yİ BU KRİZİN MAHKUMU ETTİ”

Uzgel'in paylaşımına göre CHP'nin “Suriye ve Türkiye'deki son olaylara” ilişkin 10 maddelik açıklaması şöyle:

“1- Türkiye'nin Ortadoğu politikası, Suriye politikası ve mülteci politikası çöktü ve başarısız oldu.

2- Bu vahim durumun esas sorumlusu Erdoğan ve AKP hükümetidir.

3- İktidar, yarattığı Suriye krizini çözemediği gibi, Türkiye'yi de bu krizin esiri haline getirdi.

“ERDOĞAN MÜLTECİLERİN YARATTIĞI SORUNLARI GÖZALDI”

4- Erdoğan, politikalarıyla Suriye'nin yıkımına neden olurken, Türkiye'yi dünyadaki mültecilerin deposu haline getirirken, Avrupa ile bu insanların hayatları konusunda pazarlık yapmaktan çekinmedi.

5- Türkiye'de artan mültecilerin yarattığı sosyal, siyasi, ekonomik ve demografik sorunları görmezden geldi ve bu sorunların bir tanesinin bile çözümü için girişimde bulunmadı.

6- Türkiye, Atatürk döneminin temel taşı olan komşuların iç işlerine karışmama ilkesine sadece sözde değil uygulamada da bağlı kalmalıdır.

“TÜRK BAYRAĞININ YAKILMASI KABUL EDİLEMEZ”

7- Türkiye, Suriye politikasını yeniden tanımlamalı ve mevcut statükonun devamının çıkmaza girdiğini doğrulamalıdır. Maaşlarını ödedikleri ÖSO mensuplarının Türk bayrağını yakarak Türk malına zarar vermesi kabul edilemez.

8- Erdoğan hükümeti, mültecilerin ülkelerine geri gönderilmesi de dahil olmak üzere sorunun çözümü için gerçekçi ve uygulanabilir bir yol haritasını derhal yayınlamalıdır.

9- Esad yönetimiyle normalleşme süreci devam etmeli

10- Vatandaşlarımızı itidalli olmaya ve bu tür ortamlarda oluşabilecek provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz.”Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
O ildeki acil servisler alarm veriyor!  uzman adı O ildeki acil servisler alarm veriyor! Uzman uyarıyor: “Hastaların sorularında artış var”
Karısını yumrukluyordu... Olan biteni şaşkına çevirdi!Karısını yumrukluyordu… Olan biteni şaşkına çevirdi!
Bakan Yerlikaya: Göçmen kaçakçılığı yapan 149 kişi yakalandıBakan Yerlikaya: Göçmen kaçakçılığı yapan 149 kişi yakalandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş