Güncel Haberler

Zonguldak’ta maden ocağındaki göçükte ölen işçinin cenazesi defnedildi

Gelik ilçesinde dün gece meydana gelen toprak kaymasında hayatını kaybeden 45 yaşındaki Murat Çetinkaya’nın naaşı, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınarak köyün Dereli ilçesindeki baba evine götürüldü. Korucuk’un Beycuma ilçesine bağlı.

Burada Kur’an-ı Kerim okundu, dualar okundu ve Çetinkaya için bağışlar alındı. İşçinin cenazesi götürülürken yakınları gözyaşı döktü.

Baygınlıktan kurtarılan ve tedavisinin ardından taburcu edilen Erdem Yıldız da cenazeye katılarak meslektaşına karşı son görevini yerine getirdi.

Evli ve üç çocuk babası Çetinkaya’nın cenazesi, kılınan namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Bu arada 13 yıldır madenci olan Çetinkaya’nın emekliliğine 20 gün kaldığı ve iki erkek kardeşinin de madenci olduğu öğrenildi.

İşçinin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Türkiye Taşkömürü İşletmesi (TTK) Genel Müdürü Muharrem Kiraz, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Albay Cezmi Yalınkılıç, İsa Mutlu Genel Birliği Başkan Yardımcısı Törene madenciler ile madenciler ve vatandaşlar katıldı.


Olay

Kilimli ilçesi Gelik beldesi Ayiçi mevkiindeki özel maden ocağında dün meydana gelen çökmede işçiler Murat Çetinkaya ve Erdem Yıldız mahsur kaldı ve meslektaşları kurtarma çalışması başlattı.

Jandarma, 112 Acil Sağlık, AFAD ve TTK’dan gelen kurtarma ekiplerinin katılımıyla yürütülen çalışmada çökmekten kurtarılan Yıldız, hastaneye kaldırılırken Çetinkaya’nın cesedi 5 saat sonra bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking