Güncel Haberler

ABD’nin Suriye’deki üssüne kamikaze İHA’larla saldırı girişimi

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde ABD güçlerinin konuşlandığı Deyrizor vilayetindeki Koniko Gaz Tesisi üssüne menşei bilinmeyen kamikaze İHA’larla saldırı girişiminde bulunuldu.

Amerikan kuvvetlerinin hava savunma sistemleri, uçuş halindeki İHA’ları hedeflerine ulaşamadan imha etti. ABD saldırıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

KAMİKAZE İHA’LAR HEDEFLENDİ

Bu yılın başından bu yana ABD Ordusu’nun Haseke ve Derrizor’daki üsleri, kaynağı bilinmeyen roketler ve kamikaze İHA’larla sık sık hedef alınıyor.

8 Ocak 2023’te Haseke vilayetinde ABD kuvvetlerinin konuşlandığı Harab Cir üssüne, Deyrizor’daki Koniko gaz sahasındaki üsse, menşei bilinmeyen kamikaze İHA kullanılarak roketli saldırı girişiminde bulunulmuştu.

Fırat Nehri’nin doğusundaki Deyrizor toprakları ABD destekli PKK/YPG terör örgütünün işgali altındayken, şehir merkezi ve diğer kırsal alanlar Beşar Esad rejiminin ve İran’ın desteklediği grupların kontrolünde. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Arnavutköy sinema yaylasında yangın!  Ekipler sevk edildiArnavutköy sinema yaylasında yangın! Ekipler sevk edildi
Akrabalarının yanında otururken yan odaya giderek kendini vurdu.Akrabalarının yanında otururken yan odaya giderek kendini vurdu.
Çorum'da korkutan deprem!  AFAD tarafından açıklandıÇorum’da korkutan deprem! AFAD tarafından açıklandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking