Güncel Haberler

Başkan Soyer’e Seferihisar’da sevgi seli – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Mandarin Festivali için geldiği Seferihisar’da coşkuyla karşılandı. İlçe girişinde kendisini bekleyen kalabalığı gören Başkan Soyer, şaşkınlığını gizleyemedi ve şunları söyledi: “Hepinizi çok seviyorum.” Seferihisar Belediyesi’nin bu yıl 23’üncüsü düzenlediği Mandarin Festivali’nin geldiği ilçede bugün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer büyük bir sürprizle karşılaştı. Belediye Başkanı Tunç Soyer, 10 yıldır görev yaptığı Seferihisar’a girdiğinde binlerce vatandaşın kendisini ellerinde çiçek ve meşalelerle karşıladığını görünce mutluluğunu gizleyemedi. Seferihisarlılar, “Sizinle daha güçlüyüz”, “İzmir sizinle gurur duyuyor” ve “İzmir sevgiyle” gibi sloganlar attı. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Ergin ve vatandaşlarla birlikte kortej eşliğinde festivalin yapılacağı yere giden Soyer, kendisini karşılayan vatandaşları evlerinin balkonlarından selamlayarak sevgi gösterilerine karşılık verdi. Belediye Başkanı Tunç Soyer, festival alanına “Mandalina kurutma fabrikası kuran Tunç Belediye Başkanı” yazılı pankartlarla karşılandı.“Hiçbir zaman işleri daha da kötüleştirmeyiz”
Mandarin Festivali’nde şöyle devam etti: “Evde olmak çok güzel. Seni çok özledim. Başkan Tunç Soyer, “Birlikte olduğumuz için mutluyum” sözleriyle başladı ve ülkenin ekonomik durumuna dikkat çekti. Başkan Soyer, şunları söyledi: “Zor ve sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Ekonomik kriz, siyasi belirsizlikler… Her şey üst üste geliyor. Bir yanda iklim krizinin sonuçları, diğer yanda yaşadığımız felaketler peşimizi bırakmıyor. Ama bir şey çok önemli. Hiçbir zaman ensemizi karartmayız. Çünkü 100 yıl önce atalarımız biz bu dünyada huzur ve barış içinde yaşayalım diye yalınayak ölüme koşmuşlar ve bize bu cennet vatanı bırakmışlardır. Eğer bu hedefe ulaşmışlarsa bizim görevimiz ona sahip çıkmak, onu korumak ve güzelliğini bizden sonra gelecek nesillere bırakmaktır. Bu yüzden karanlık yapmayacağız. Onların muhteşem mirasını sonuna kadar koruyacağız” dedi.“Daha yapacak çok işimiz var”
Bu cennet vatanın dünyanın en güzel iklim kuşağında, dünyanın en verimli topraklarında kurulduğunu anlatan Başkan Soyer, şöyle konuştu: “15 yıl önce göreve geldiğimizde Seferihisar ile Sivrihisar birbirine karışmıştı. “Seferihisar nerede?” diye soruldu. Artık tüm Türkiye ve dünya İzmir’in sahilinin dünyanın en güzel mahallelerinden biri olduğunu öğrendi. Olağanüstü denizi, sıra dışı gelenekleri, kültürü ve lezzetleriyle mandalinanın vatanı Seferihisar adında bir ilçe var. Pırıl pırıl parlayan bir Seferihisar. 15 yıldır sürekli eşikleri aşarak, imkansız hedeflere ulaşarak yolculuğumuzu sürdürdük. Hala yapacak çok işimiz var. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladığımdan bu yana 10 yıl boyunca Seferihisar’da temelini attığımız birçok projeyi hayata geçirdik. İklim krizine karşı Sünger Şehir çalışmalarımızın temelleri Seferihisar’da atıldı. “Çocuk Komünü, Masal Evleri, üretici kooperatiflerinde kadın birlikleri gibi birçok uygulamayı Seferihisar’da aldığımız ilhamla hayata geçirmeye devam ediyoruz.”“Seferihisar’ı her zaman sevdim”
Seferihisar için daha yapacak çok işleri olduğunu vurgulayan Tunç Soyer, şöyle konuştu: “Seferihisar’ı her zaman sevdim. Seferihisar halkının beni çok sevdiğini biliyorum. Seferihisar halkı sadık ve minnettar insanlardır. Bunu çok iyi biliyorum. Her birinin iyiliği için çalıştım. Seferihisarlılar onu hiçbir zaman unutmadı. Bu yüzden onlara şükran borçluyum. Seferihisar’ın güzel insanları; Hep birlikte çok daha iyi sonuçlara ulaşacağız. Çok daha iyi sonuçlar alacağız. Hakediyorsun. Bizden sonra bu topraklarda yaşayacak olan çocuklarımız ve torunlarımız bunu hak ediyor. Bazılarının yaptığı gibi sefalette eşitlik değil, refahta eşitlik getireceğiz. Sahip olduğumuz zenginliklerle uyumlu bir refah düzeyini hep birlikte kuracağız. İşsizlik, yoksulluk ve kriz kader değildir. Ve ne kadar iyi olursa. Birlikte başaracağız. Yaşasın Seferihisar, yaşasın Seferihisar’ın güzel insanları” dedi.“Çiftçiyi koruyacak etkili politikalar başlatmamız gerekiyor”
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ise ilçeyi bir kez daha turuncuya boyadığını belirterek şöyle konuştu: “Mandalina Bayramı ile köyümüzün geleceği için verimli topraklarımıza sahip çıkmayı, üretmeyi ve tarımdan vazgeçmemeyi kutluyoruz. Bir araya geldiğimizde birbirimize nasıl güç ve neşe kattığımızı kutluyoruz. Bu seneki turuncu bayramımız biraz buruk. Dolu, mandalina üretimimizin neredeyse yarısını etkiledi. Hem boşa giden mandalinalar için hem de yıl boyunca emek veren tüm çiftçilerimiz için çok üzgünüm. Ancak iklim krizinin yol açtığı doğal afetler bitecek gibi görünmüyor. Bugün fırtına çıktığı ve önceki gün de dolu geldiği için tarımsal üretimimiz duracak. Burada mandalina üreticisi olarak devlete sesleniyorum. Tarımsal üretimin ve çiftçinin korunmasına yönelik etkili politikaların bir an önce başlatılması gerekmektedir. “Kaybedecek zaman kalmadı” diyen Mandalina Festivali, dans gösterileri ve rengarenk görüntülerle devam etti. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking