Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan anlattı, Valilik yasak ilan edildiğini duyurdu! Gabar Dağı için karar alındı

Gabar Dağı için yeni bir karar alındı ​​ve bölge “geçici özel güvenlik bölgesi” ilan edildi. 15 gün sürecek karara ilişkin Şırnak Valiliğinden açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Gabar petrolüne ilişkin açıklama yaptı.

ERDOĞAN: GABAR’DA HEDEF GÜNDE 100 BİN BAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel seçim çalışmaları kapsamında il ziyaretleri sürüyor. Bugün Zonguldaklı vatandaşlara seslenen Erdoğan, Karadeniz’de doğal gaz ve Gabar Dağı’nda petrol bulunmasına ilişkin mesajlar aktardı ve şunları söyledi:
“Karadeniz doğalgazından sonra Gabar’da bulduğumuz petrolün miktar ve kalitesinin yüksek olması da bunlardan biriydi. Hatırlarsanız muhalefet bizim bu keşfimize parmak bastı. Milletin sevincini paylaşmak yerine, petrol keşfimizle alay etti.

AA-20240210-33668660-33668654-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_ERDOGAN_ZONGULDAK_MITINGINDE_KONUSTU

Muhalefetin hoş karşılamadığı Gabar petrol kuyumuzdan bugüne kadar günlük üretim 35.000 varili aştı. Allah’a hamdolsun, çok çalışarak bulur, azimle bulur, çalışarak bulur. Üstelik bu rakam her geçen gün artıyor. “Hedefimiz Gabar’daki günlük petrol üretimini 2024 yılı sonuna kadar 100 bin varile çıkarmak.”

Thumbs_b_c_05da5383c61d052a2297a4fcf18ae20d

YÖNETİM: 15 GÜN BOYUNCA GABAR’A GİRİŞ YOK

Erdoğan’ın bu açıklamayı yaptığı sıralarda Şırnak Valiliği, Güçlükonak İlçesi’ndeki Gabar Dağı ile ilgili kararını açıkladı. Sonuç olarak Gabar Dağı bölgesi 15 gün süreyle “geçici özel güvenlik bölgesi” ilan edildi ve girişler yasaklandı.

Thumbs_b_c_087ab59fc0a668f246df40ff4e2aad31

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada vatandaşlara yasağa uyma çağrısında bulunularak şu ifadeler kullanıldı:
“İlimizin mülki sınırları içerisinde yer alan; Milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, suçun önlenmesi, temel hak ve özgürlüklerin, başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel kamu düzeninin korunması, şiddet olaylarının önlenmesi ve meydana gelebilecek her türlü olumsuz durumun önlenmesi amacıyla İl Kanununun 11. maddesi Hukuk İdare Hukuku 5442 sayılı Kanun’un 32/A maddesi uyarınca. 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Hakkında Kanun; Şırnak’ın Merkez İlçesi ve Güçlükonak İlçesi sınırları içerisinde yer alan Gabar’ın dağlık bölgesinde, güvenliğin sağlanması amacıyla 10 Şubat 2024 ile 24 Şubat 2024 tarihleri ​​arasında 15 gün süreyle “geçici özel güvenlik bölgesi” kullanılacak. Söz konusu bölgelere seyahat edebilecek durumda olduğu değerlendirilen vatandaşların, söz konusu bölgelerde bulunan yasa dışı unsurlardan ve bunlara karşı alınacak tedbirlerden zarar görmemesi gerektiği ifade edildi. “Vatandaşlarımızın menfaati açısından bu tür alanlara girmesi yasaktır. canlarının ve mallarının güvenliğidir.”

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Keşfetmek

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
MHP 55 belediye başkan adayını daha açıkladıMHP 55 belediye başkan adayını daha açıkladı
CHP İl Başkanı Hakkari görevinden istifa ettiCHP İl Başkanı Hakkari görevinden istifa etti
Ankara seçim anketi: Yavaş öndeAnkara seçim anketi: Yavaş önde

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking