Güncel Haberler

Erzurum Valisi, yurttaşları yoksullara ‘sadaka’ vermeye çağırdı

Emniyette düzenlenen asayiş toplantısına Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi başkanlık etti. Erzurum’daki genel asayiş olaylarının değerlendirildiği toplantıya Erzurum İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar ve diğer güvenlik görevlileri katıldı.

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, toplantıda yaptığı konuşmada, Ramazan ayının yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ayı olduğunu vurgulayarak vatandaşlara ihtiyaç sahiplerine “sadaka” vermeleri çağrısında bulundu. “Lütfen zekat, fitre ve sadakalarımızla maddi sıkıntısı ve ihtiyacı olan insanlarımıza destek olalım, yardımcı olalım” diyen Vali Çiftçi, şöyle devam etti: “Peygamber Efendimiz’in buyurduğu gibi ‘Açken tok uyuyan, o değildir. bizim.” Bu müstesna günlerde yoksulları, yoksulları her geçen gün daha çok görüyoruz.” “Onlara sahip çıkalım, onlara Ramazan sevincini yaşatalım” diye devam etti.

“MEGGANT’LARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Vali ve kaymakamlar olarak Ramazan ayı boyunca ayni ve nakdi yardımlarını artıracaklarını belirten Çiftçi, şöyle konuştu: “Tüm toplumdan rica ediyorum: Lütfen etrafınızda tanıdığınız ihtiyaç sahiplerini bize bildirin ki kimse mağdur olmasın. Ramazan ayında aç ve evsiz bırakıldık. Ramazan vesilesiyle siz değerli halkımızın şefkatini istismar etmeyin.” Dilenmek isteyen dilencilere fırsat vermeyeceğimizi buradan duyurmak isterim. İhtiyaç sahipleri Valiliğimize, Kaymakamlıklarımıza, Belediyelerimize ve sivil toplum kuruluşlarımıza başvursun, biz yalvarmıyoruz. Bu konuda daha önce aldığımız tutumun değişmeyeceğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte yine gıda ihtiyacı artıyor, çarşı ve pazarda hareketlilik yaşanıyor. “Bunun olduğunu görüyoruz. Toplu gıda üretimi yapılan yerlerde, marketlerde, fırınlarda, kasaplarda gıda denetimlerini artıracağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking