Güncel Haberler

İstanbul’da o ilçede seçimi CHP kazanmıştı! İmamoğlu duyurdu: ‘Oylar yeniden sayılacak’, bir ilçeyi daha işaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya paylaşımında, Gaziosmanpaşa'daki seçimleri CHP adayı Hakan Bahçetepe'nin kazanması üzerine yapılan itirazın ardından oyların yeniden sayılmasına karar verildiğini duyurdu.

“ÜMRANİYE TALEBİMİZ REDDEDİLDİ”

İmamoğlu, paylaşımında şunları söyledi: “İktidar, demokratik süreçleri adam gibi yönetmemekte kararlı görünüyor. CHP'nin seçimleri kazandığı Gaziosmanpaşa ilçemizde baskı altında oyların tamamının yeniden sayılmasına karar verildi. Ümraniye ilçemizde ise, Aynı talebi yaptığımız yerde talebimiz reddedildi. Pendik, Fatih, Arnavutköy ve Bahçelievler ilçeleri için taleplerimize yanıt verdik.” “Henüz bir karar çıkmadı. AK Parti ilçeyi kazanınca oyların yeniden sayılmasını reddetmek ne demokratik ne de cesarettir, CHP kazandığında ise yeniden sayacağız. İl Seçim Kurulu'nun ve YSK'nın oy vermemesini istiyoruz. tüm bunlara seyirci kalmak.” Açıklamalarına yer verdi.

“BEYKOZ'DA DA YENİDEN SAYIM KARARI ALINMASINI İSTİYORUZ”

İmamoğlu, açıklamasına devam ederek şunları söyledi:

“Gaziosmanpaşa'da kullanılan oyların tamamının yeniden sayılmasını öngören benzer bir kararın Beykoz'da da alınması gerekiyor. Sahada seçimi kaybedenlerin masada seçimi kazanma baskısını hukuk sona erdirmeli. İl Seçim Kurulu İlçe seçim kurulları üzerindeki baskıya YSK'nın acilen müdahale etmesi gerekiyor.”

AK PARTİ AÇIKLAMASI

İstanbul AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Kabaktepe, paylaşımında şunları söyledi: “31 Mart seçimlerini geride bıraktık. Vatandaşlarımız sandıkta kullandıkları oylarla iradelerini ortaya koydu. Sayım işleminin ardından bugün saat 15.00'e kadar itiraz eden partiler taleplerini ilçeye iletti. Biz AK Parti olarak milli iradenin sandıkta şeffaf bir şekilde ortaya çıkacağına inanıyoruz.” “Bazı ilçelerimizde olgunlaşma konusunda itirazlarımızı seçim komisyonlarına ilettik… İtirazların yeniden değerlendirilmesinden sonra sonuçlar kesinleşecek. Belgeler teslim edilene kadar süreç devam ediyor, herkesi davet ediyorum. sabırlı, ılımlı ve saygılı.” dedi.

1

AK PARTİ BİRDAL: “BEYKOZ'DA YASAL SÜRECİN DEĞERLENDİRİLMESİ DEVAM EDİYOR”

AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Muammer Birdal, milletin söylediği ne varsa onun sorumluluğunda olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Millet iradesinin sandığa geldiği gibi çıkmasını istiyoruz. İstanbul'un bazı ilçelerinde itirazlarımız oldu. Gaziosmanpaşa ilçesindeki oyların tamamının sayılmasını istedik.” “Ve 1 ve 3 No'lu Seçim Kurulu tüm sandıkların sayılmasına karar verdi, 2 No'lu Seçim Kurulu bunu reddetti. Biz de 2 No'lu İl Seçim İşleri Kurulu'nun ret kararına bu doğrultuda itiraz ederek hukuki süreci takip ediyoruz. Hukuki süreçle.” dedi.

Birdal şunları söyledi:

“Beykoz ilçesinde bir kez daha muhalefet dilekçemizi oyların tamamının sayılması talebiyle seçim kuruluna sunduk. Beykoz seçim kurulunun hukuki süreci değerlendirmesi devam ediyor. Hepimizin bildiği gibi Türkiye bir hukuk devletidir.” Oylarımızı hukuka uygun olarak kullanacağız. Milletimiz bizim en büyük kazancımızdır.”

Kaynak: DHA-AABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Balkondan girip kadına cinsel saldırıda bulundu!  Şok eden açıklaması: 'Periler beni çağırdı'Balkondan girip kadına cinsel saldırıda bulundu! Şok eden açıklaması: 'Periler beni çağırdı'
Re-Welfare'den erken seçim açıklaması! Re-Welfare'den erken seçim açıklaması!
Van DEM'den AK Parti'ye geçmişti!  İlk açıklama Ekrem İmamoğlu'ndan geldiVan DEM'den AK Parti'ye geçmişti! İlk açıklama Ekrem İmamoğlu'ndan geldi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking