Güncel Haberler

Okyanustan çıkartılan gizemli metal küreler! Yeni çalışmalar, çok farklı bir tabloyu işaret etti

Geçen yaz, Harvard Üniversitesi astrofizikçisi ve dünya dışı avcı Avi Loeb, Pasifik Okyanusu’ndan elde edilen birkaç küçük metalik kürenin muhtemelen yıldızlararası bir göktaşının kalıntıları olduğunu ve hatta uzaylı teknolojisinin izlerini içerebileceğini açıkladı. Artık bağımsız analizler, kürelerin çok daha az uzak bir kökene sahip olabileceğini öne sürüyor.

YENİ ÇALIŞMALARLA FARKLI TABLO

Space.com’un birkaç yeni çalışmaya atıfta bulunarak bildirdiğine göre, bunlar yıldızlararası bir meteorun parçalarından ziyade endüstriyel kirliliğin sonucu olabilir.

GİZEMLİ KÜRELERİN TARİHİ

Loeb ve meslektaşları, 2014 yılında Papua Yeni Gine kıyılarında, atmosferden geçen bir meteorun parçalarını aramak için yapılan bir keşif gezisi sırasında mikrometre büyüklüğündeki küreleri buldu.

Meteorun kaydedilen hızına dayanarak Loeb ve ekibi, meteorun muhtemelen yıldızlararası kökenli olduğunu söyledi.

2

Loeb, çeşitli blog gönderilerinde ve arXiv ön baskı veritabanında yayınlanan hakemli olmayan bir makalede, özellikle yüksek oranda berilyum, lantan ve uranyum içeren beş küreye odaklanarak metal kürelerin çeşitli “anormal” özelliklerini tanımladı.

Loeb ve diğerleri o zamandan beri bu garip kürelerin uzaylı teknolojisinin varlığının kanıtı olabileceğini öne sürdüler.

Ancak o dönemde araştırmayla alakası olmayan pek çok bilim insanı bu iddialara karşı çıktı.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bu bölgelerde yaşayanların dikkatine!  Meteorolojiden alarm geldiBu bölgelerde yaşayanların dikkatine! Meteorolojiden alarm geldi
İstanbul'a inerken pistten çıktı!  yere sıkışmışİstanbul’a inerken pistten çıktı! yere sıkışmış
Sigara içmek için arabadan indi ve trajik bir şekilde öldü!  O anlar kameralara yansıdıSigara içmek için arabadan indi ve trajik bir şekilde öldü! O anlar kameralara yansıdı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking