Güncel Haberler

Türkiye’nin en büyük teknoloji yayıncılarından Webtekno, Mediazone tarafından satın alındı

Mackolik, Onedio, Mynet ve TVEkstra’yı bünyesinde barındıran Mediazone, hızla büyüyen dijital medya ve reklam teknolojileri alanına farklı kullanıcı kitlesine sahip kanalları dahil etmeye devam ediyor. Teknoloji dikeyinde Türkiye’nin en köklü ve güçlü sosyal medya kanallarından biri olan Webtekno, Mediazone kurucu ortağı ve CEO’su Kaan Kayabalı ile Webtekno kurucusu İbrahim Akman arasında yapılan anlaşmayla Mediazone’a katıldı. İbrahim Akman da aynı anlaşma kapsamında Mediazone’a 1,5 milyon dolar yatırım yaptı.

Kaan Kayabalı konuyla ilgili,

“Bu satın almayla çok güçlü olduğumuz Spor, Gündem, Haber ve Hayat kategorilerine güçlü bir teknoloji dikeyini ekliyoruz. Webtekno ile artık hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojinin her alanına odaklanacak, tüm okurlarımızın ve takipçilerimizin yaşadığımız çağı yakından takip etmelerini sağlayacağız. Onedio, Mynet, Webtekno ve Maçkolik arasında oluşacak sinerji bizi oldukça heyecanlandırıyor. İbrahim Akman’ın geçmiş tecrübe ve bilgi birikimiyle Mediazone’a çok şey katacağını da biliyorum. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da stratejik hamlelerimize devam edeceğiz” dedi.

İbrahim Akman VE,

“Mediazone’un dijital medya ve reklam teknolojileri planlarında Webtekno’nun yerinin çok kritik olduğunu düşünüyorum ve bu planların gerçekleşeceğine olan inancım tam. Bu yüzden Webtekno ile birleşmenin yanı sıra Mediazone’a da yatırım yaparak bu vizyon ve hayalin parçası olmaya devam edeceğim. “Webtekno elinden gelenin en iyisini yapmaya devam ederek teknoloji dikeyinde yayın erişim alanını genişleterek ürettiği içerikleri artık daha fazla kişiye ulaştıracak, ben de Mediazone yatırımcısı olarak Kaan Kayabalı ve Kaan Kayabalı’ya her türlü desteği vereceğim. Mediazone ekibi bu süreçte planlarını hayata geçirecek” dedi.

Mediazone YKB ve İstanbul portföyü genel müdürü Barış Hocaoğlu Sırasında;

“Türkiye dijital reklam pazarından en büyük payı almak için attığımız adımlar devam edecek. Mackolik, Onedio, Mynet ve Webtekno aracılığıyla her ay en az 50 milyon dijital kullanıcıya, TVEkstra aracılığıyla ise televizyon aracılığıyla 11 milyon haneye ulaşıyoruz. Amacımız, reklamverenlere en iyi ve en kapsamlı hizmeti en etkin şekilde sunmaktır” dedi.

İlk sayfa
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İzmir ve İstanbul'dan iç karartıcı haber!  Son sözleri şuydu: İzmir ve İstanbul’dan iç karartıcı haber! Son sözleri ‘Bizi kurtarın’ oldu
Kızın kaçırılmasıyla ilgili kavga kanla sonuçlandı!  2'si ağır 5 yaralıKızın kaçırılmasıyla ilgili kavga kanla sonuçlandı! 2’si ağır 5 yaralı
Türkiye'de eşi benzeri yok!  Bir adımla il değiştirdiler ve 2 dakika arayla oruçlarını açtılar, kararını her iki mahallede de verdi.   Türkiye’de eşi benzeri yok! Bir adımla il değiştirdiler ve 2 dakika arayla oruçlarını açtılar, kararını her iki mahallede de verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking