Güncel Haberler

Yüksek Seçim Kurulu’ndan yeni genelge: Siyasi partiler de aynı anda izleyecek! ‘Ön seçim’ şartı için süre verildi

Anket sonuçlarının paylaşılacağı sistemin kullanımına ilişkin genelge hazırlandı. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan genelgeye göre siyasi partiler, diğer seçimlerde olduğu gibi sonuçları YSK ile aynı anda takip edebilecek. Türkiye’nin her yerinden yüklenen oy pusulaları paylaşım sistemi üzerinden görüntülenebiliyor.

NTV’de yer alan habere göre; Seçimlere katılan siyasi partilerin talepleri doğrultusunda genel merkezleri ile Yüksek Seçim Kurulu arasında güvenli bağlantı kurulacak.

Sonuçları takip etmek isteyen siyasi partilerin, Seçim Listeleri Genel Müdürlüğü’ne veya Siyasi Partiler Portalı üzerinden yazılı talepte bulunması gerekiyor.

Genelgede siyasi partilerin kendi bilişim altyapılarını kurmaları ve güvenlik önlemleri almaları gerektiği belirtiliyor.

Bu sistem, seçimlere katılan ve talepte bulunan her siyasi partiden 10’ar kişinin bilgisayarına kurulabilmektedir.

SEÇİM ÖNCESİ BİLDİRİM YAPILMALI

Yüksek Seçim Kurulu, adayların siyasi partiler tarafından ön seçim ve aday oylama yöntemleriyle belirlenmesine ilişkin de bir genelge yayınladı.

Seçime katılan siyasi partilerin, hangi ilçelerden, hangi usul ve esaslarla aday göstereceklerini 10 Ocak Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar YSK’ya bildirmeleri gerekiyor.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
MİT ve polisin ortak operasyonu!  Uyuşturucu baronu böyle yakalandıMİT ve polisin ortak operasyonu! Uyuşturucu baronu böyle yakalandı
Bu illerde yağışlara dikkat!  Kar görülecek yerler belli olduBu illerde yağışlara dikkat! Kar görülecek yerler belli oldu
Tuzak Taksim’de turistlere yönelik ‘yem’ tuzağı kameraya yansıdı! Bir fotoğrafın maliyeti 500 TL

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking