Güncel Haberler

Son dakika | Dizi, belgesel, maç yayınları ve dahası… Dijital abonelik platformları için harekete geçildi: Ceza yağdı!

Son dakika: Ticaret Bakanlığı, 2023 yılında televizyon yayınları, film, dizi, belgesel ve benzeri yayınlar ile dijital medya içerikleri sunan dijital abonelik platformlarına yönelik işlem başlattı.

DÜŞEN ŞİKAYETLER

Bakanlığın açıklamasına göre, ‘yıl içinde tüketiciler aracılığıyla Bakanlığa ulaşan televizyon yayını, kişiye özel film, dizi, belgesel, komedi ve spor gibi yayın hizmeti ve içerik sağlayan dijital abonelik platformlarına ilişkin şikayetler hakkında soruşturma başlatıldı.

“SÖZLEŞMELER ONAY OLMADAN YENİLENİYOR”

Müfettişler tarafından yapılan kontrollerde, “Dijital platformlara üye olan tüketicilerin sözleşmelerinin kendi talep ve onayları alınmadan yenilendiği, tüketicilerin kredi kartlarından rızaları dışında para çekildiği, isteyen tüketicilerin taleplerinin ise belirlenen süre içerisinde karşılanmadığı” tespit edildi. Bu dönemde haksız ücret alınmaya devam edilmiş, eksik iade ücreti ödenerek tüketiciler mağdur edilmiştir.” Şu tespit edilmiştir”

Haksız tahsilat ve iade işlemlerinde tüketicilere uygulanan bu ve benzeri ihlaller nedeniyle Ticaret Bakanlığı tarafından dijital abonelik platformlarına 166 milyon lira idari para cezası uygulandı.

Açıklamada, “Bakanlık olarak tüketicinin haklarının korunması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu hususu kamuoyuna saygıyla duyururuz.” İfadesi kullanıldı.

(AA)

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İçin “Türkiye’nin ilk Boğaz köprüsüne” “acilen çözüm bulunması gerekiyor” diyorsunuz!
MİT'ten nokta operasyonu!  Ali Subaşı öldürüldüMİT’ten nokta operasyonu! Ali Subaşı öldürüldü
Görüntüler paylaşıldı, işte nasıl tuzağa düştülerGörüntüler paylaşıldı, işte nasıl tuzağa düştüler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking